+48 788 555 711
+48 578 448 898

biuro@ogrodzeniapanelowepolska.pl

Pon-pt 8-16
Sob 9-15

Jak piękny ogród dodaje wartości naszemu domowi

Wielu z nas nie może doczekać się końca tej nieznośnej zimy. Gdy pojawia się wiosna z perspektywą cieplejszych dni i bardzo potrzebnym akcentem koloru na zewnątrz, tęsknimy za wieczorami na świeżym powietrzu. To czas, kiedy można pomyśleć o reliftingu naszego ogrodu.

Każdy miłośnik takich realizacji wie, że jest to praca z miłością, bo aby wykopywać, sadzić, ciągle stercząc wokół zieleniny, trzeba robić to z pasją. Gdy już skończymy, z dumą nie możemy się doczekać, aż wszystko zakwitnie.

Trzeba jednak wiedzieć, że posiadanie i zbudowanie pięknego ogrodu to jedno. Druga sprawa to utrzymanie całego podwórka. Nie każdy może pozwolić sobie na długie prace pod domem.

W tym momencie, albo właściciel musi poświęcić się dla ogrodu na przykład, rezygnując z dodatkowych godzin w pracy, albo zatrudnia ogrodnika. Pierwsza z opcji to strata czasu i pieniędzy, a druga to tylko pieniędzy, jednak o wiele większych niż w pierwszym przypadku. Zgodzimy się chyba, że dom rodzinny będzie wymagał rozsądnego miejsca na zewnątrz, a konkretnie wystarczająco dużo miejsca, aby kopnąć piłkę z dzieciakami, ale dla niektórych nawet takie przedsięwzięcie może przerosnąć możliwości.

Co ciekawe, ostatnio przeprowadzono małe badania, które badały wpływ kilku czynników na wartość nieruchomości. Dla przykładu, kiedy obok nas wybuduje się dwóch sąsiadów, nie wpływa to zbytnio na cenę. Jednak posiadanie pieknego i zadbanego ogrodu, również nie ma prawie żadnego odbicia w wycenie. Dlaczego? Liczy się powierzchnia działki i domu. Ogród po pierwsze jest traktowany jako indywidualny projekt, który każdy z nowych właścicieli może chcieć zmienić. Ponadto, duży ogród sprawdza się na wsiach i małych miejscowościach, a może być niekomfortowy w przypadku domów w miastach, gdzie każdy m2 jest na wagę złota.

Rzeczoznawcy podkreślili, że mimo, że zadbany ogród nie wpływa ostatecznie na cenę nieruchomości, to z pewnością przyciąga wzrok kupujących. Podświadomie myślimy, że jeśli ogród jest tak zadbany, równie zadbane wielce prawdopodobne będzie również wnętrze.

Ile gruntu to odpowiednia ilość dla Twojej nieruchomości? Duzi deweloperzy za jednym zamachem zmieszczą 10 domów jednorodzinnych na akr, ale jeśli postawisz jedno mieszkanie na działce tej samej wielkości, będzie to wyglądało na trochę zagubione i będzie wymagało ogromnej ilości pracy, aby utrzymać porządek.

Niezależnie od tego, jak duży ogród będziesz posiadać, pamiętaj o odpowiednim ogrodzeniu całej działki, które również może zachowywać wszelkie walory estetyczne. Ogrodzenia panelowe są tego najlepszym przykładem.