+48 788 555 711
+48 578 448 898

oferta@ogrodzeniapanelowepolska.pl

Pon-pt 8-16
Sob 9-15

Bramy ogrodzeniowe

Jak znaleźć atrakcyjną i skuteczną bramę ogrodzeniową?

Ogrodzenia istnieją od tysięcy lat. Pierwsze ogrodzenia zostały stworzone przy użyciu bardzo prostych materiałów, takich jak skały, a nawet drzewa, aby pokazać linie terytoriów i powstrzymać udomowione zwierzęta przed ucieczką. Ale oczywiście, jak możesz sobie wyobrazić, prosta koncepcja ewoluowała znacznie w czasie.

Chociaż ogrodzenia nadal służą jako podstawowa funkcja oddzielenia ziemi, przy jednoczesnym zapewnieniu bezpieczeństwa dzieci i zwierząt domowych, stały się piękniejsze i bardziej funkcjonalne, niż mogliby sobie wyobrazić nasi przodkowie kilkaset lat temu. A obszar, w którym jest to najbardziej widoczne, to zazwyczaj  bramy ogrodzeniowe .

Znalezienie właściwej bramy ogrodzeniowej

Niezależnie od tego, czy zakładasz nowe ogrodzenie, czy chcesz dodać bramę do istniejącego ogrodzenia, masz do rozważenia szeroki wachlarz opcji. Na przykład, jeśli na swojej posesji masz ogrodzony basen, będziesz chciał i będziesz potrzebować bramki, której nie da się zbyt łatwo otworzyć, aby małe dzieci nie mogły dostać się do basenu bez nadzoru .

Dodatkowo przed dokonaniem wyboru warto wiedzieć, że istnieje różnica między bramami spacerowymi, ogrodowymi i basenowymi, a bramami służącymi do podjazdów. Bramy wjazdowe to nie tylko świetny sposób na nadanie Twojej nieruchomości drogiego i wyróżniającego się wyglądu, ale także dodanie dodatkowej warstwy ochrony dla Twoich pojazdów.

Bramy wjazdowe i garażowe, czyli jakie?

W rzeczywistości nie musisz mieć ogrodzenia, aby skorzystać z bramy wjazdowej. Zamiast tego możesz go zamontować na kamiennych, ceglanych filarach, a nawet ścianach. W rezultacie nadal możesz uzyskać bezpieczeństwo i styl, którego szukasz, nawet jeśli nie masz ogrodzenia w okolicy.

Dodatkowo możesz zdecydować, czy podoba Ci się mechanizm przesuwny, czy wahadłowy; najpopularniejszym wyborem jest podwójny huśtawka. Twoje preferencje i potrzeby są tutaj decydującym czynnikiem. Na przykład nie musisz kupować metalowej bramy wjazdowej i możesz zamiast tego skorzystać z drewnianej bramy, jeśli bardziej pasuje to do Twojego gustu.

Bramy metalowe mają oczywiście tę zaletę, że przechodzą przez proces malowania proszkowego i są wypalane podczas produkcji. Ten proces zapewnia trwałe wykończenie, które przetrwa lata, a nawet dziesięciolecia. Metalowe bramy nie tylko wytrzymają długo, ale również dobrze wyglądają, a nie tylko wtedy, gdy są nowe. Metal może również wyglądać klasycznie, rustykalnie lub nowocześnie, w zależności od wybranego stylu.

Metalowe bramy mogą być dostępne w różnych stylach, aby dopasować się do Twojego gustu. Jeśli lubisz coś z dużą ilością szczegółów, znajdziesz opcję z pięknymi zakończeniami i innymi zawiłościami, które pasują do twoich preferencji. Z drugiej strony, jeśli chcesz wybrać coś, co ma bardziej wyraźne linie, masz równie wiele opcji.

Oczywiście, jeśli nie masz metalowego ogrodzenia i szukasz pięknej bramy do współdziałania z drewnianym ogrodzeniem i / lub zagospodarowaniem terenu, możesz również uzyskać bramę podjazdową wykonaną z drewna.

Jak można sobie wyobrazić, drewniane bramy występują w tej samej różnorodności, co ich metalowe odpowiedniki. W zależności od upodobań możesz uzyskać skomplikowane, bogate w szczegóły bramy ogrodzeniowe lub prostsze i skuteczniejsze alternatywy.

Inną opcją, dla której idealne są drewniane bramy wjazdowe, jest furtka ogrodzeniowa. Jeśli mieszkasz w ruchliwej okolicy, prawdopodobnie nie chcesz mieć dobrego widoku na swoją nieruchomość i podjazd z drogi. Tak jak ogrodzenie zapewniające prywatność pomaga chronić dom przed ciekawskimi oczami, tak bramka prywatności zapewnia, że ​​ten sam efekt przenosi się również do bramy.

Ostatecznie cel zainstalowania bramy wjazdowej jest prawdopodobnie przynajmniej w pewnym stopniu związany z bezpieczeństwem. Niezależnie od tego, czy wybierzesz alternatywę drewnianą, czy metalową, chcesz i musisz upewnić się, że wybrana brama pomaga osiągnąć ten cel. Wybór produktu, który okazał się skuteczny w zapewnianiu bezpieczeństwa na Twoim podjeździe, jest sprawą najwyższej wagi.

Znajdowanie odpowiednich bramek spacerowych, ogrodowych i ogrodzeniowych do basenów

Oczywiście bramy ogrodzeniowe mogą być używane nie tylko na podjeździe. Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się otoczyć całą posiadłość, czy tylko jej część (na przykład basen lub ogród) ogrodzeniem, musisz upewnić się, że masz łatwy dostęp.

Aby osiągnąć ten cel, kluczowa jest możliwość dostosowania. Na przykład brama ogrodzeniowa może wymagać dostatecznej szerokości, aby przepuścić taczkę. Z drugiej strony, prosty punkt dostępu do Twojej posesji prawdopodobnie potrzebuje tylko wystarczająco dużo miejsca, aby jedna osoba mogła przez niego wygodnie przejść.

Ponadto twoja brama ogrodzeniowa musi pasować do reszty ogrodzenia. Krótko mówiąc, brama w innym stylu niż ogrodzenie, do którego należy, po prostu nie będzie wyglądać dobrze. Ostatecznie celem bramy jest zwiększenie zarówno wydajności, jak i piękna Twojej nieruchomości. Jeśli więc masz ogrodzenie zapewniające prywatność, lepiej upewnij się, że brama spełnia ten sam cel.

Jednocześnie nie zapominaj o aspekcie bezpieczeństwa w tego typu bramach. Różnorodne mechanizmy zamków i zatrzasków pomogą Ci upewnić się, że tylko osoby, które zaakceptujesz, mogą wchodzić i wychodzić z posiadłości lub jej części. Aby dowiedzieć się więcej o naszych ogrodzeniach i bramach oraz o tym, jak znaleźć odpowiednią bramę ogrodzeniową do swoich potrzeb, skontaktuj się z nami .