+48 788 555 711
+48 578 448 898

biuro@ogrodzeniapanelowepolska.pl

Pon-pt 8-16
Sob 9-15

Ogrodzenia z drewna – wady i zalety

Drewniane ogrodzenia mimo upływu lat, nadal cieszą się dość dużą popularnością. Ogrodzenia drewniane są znane od wieków i nadal są najczęściej wybieranymi ogrodzeniami w wielu gospodarstwach domowych w naszym kraju. Co więc sprawia, że ​​ogrodzenia drewniane są tak popularne? W tym artykule poznamy zalety i wady takiego rozwiązania.

Profesjonalny wygląd

Łatwość instalacji

W przypadku każdego rodzaju ogrodzenia niezbędne jest zapewnienie, że instalacja zostanie wykonana bezpiecznie i, co najważniejsze, poprawnie, ponieważ pozwoli to na bardzo długą żywotność ogrodzenia i ograniczy późniejsze problemy z naprawą.

Główną zaletą stosowania drewnianych komponentów w porównaniu na przykład z ich betonowymi odpowiednikami jest to, że są one lekkie i tym samym o wiele łatwiejsze w montażu.

Estetyka

Ogrodzenie z drewna wygląda świetnie i jest eleganckie! Dodaje naturalnego akcentu do Twojego ogrodu.

Przy tak wielu wyborach i wzorach dostępnych w opcjach drewnianych, będziesz w stanie znaleźć idealne ogrodzenie pasujące do Twojego ogrodu i Twoich wymagań. 

Większość paneli ogrodzeniowych jest dostępna w kolorze brązowym, jednak możesz je pomalować na dowolny kolor, aby idealnie dopasować je do Twojej posesji czy ogródka.

Poniżej znajdziesz ponadczasowe style, które pomogą podnieść estetykę Twojego ogrodu:


Panele na zakładki

Panele dekoracyjne

Panele kratowe

Niedrogie 

Ogrodzenie drewniane jest tańsze, zwłaszcza w porównaniu do słupków betonowych, drewniane słupki ogrodzeniowe są idealne, jeśli planujesz postawienie ogrodzenia za relatywnie niską cenę.

Przyjazny dla środowiska 

Wszystkie ogrodzenia drewniane są pozyskiwane w sposób ekologiczny i etyczny. Jeśli więc wolisz bardziej zrównoważony ogród, nasze przyjazne dla środowiska drewniane ogrodzenia są idealnym dodatkiem.

Poddane obróbce ciśnieniowej = trwałe 

Kolejną zaletą ogrodzenia drewnianego jest to, że jest on poddawany obróbce ciśnieniowej, aby zapewnić długą żywotność. Nasze ogrodzenie jest poddawane obróbce ciśnieniowej, ponieważ w swojej naturalnej postaci drewno z czasem gnije. Ta obróbka sprawia, że ​​drewno jest bardziej wytrzymałe, więc nie musisz się martwić o trwałość, jeśli wybierzesz drewniane ogrodzenie.  

Prywatność 

Ogrodzenie z drewna może zapewnić odpowiednią prywatność i zabezpieczyć granice działki przed sąsiadami, a nawet intruzami. Jeśli głównym motywem do instalowania ogrodzenia jest prywatność, kup panele o grubości 1650 mm.

Wady

Ogrodzenie drewniane ma wiele zalet, podobnie jak wszystko, ale ma też kilka wad…

Warunki pogodowe

Ekstremalne warunki pogodowe, takie jak deszcz, burze i wiatry, mogą poważnie uszkodzić drewniane ogrodzenie, zwłaszcza słupki ogrodzeniowe. Woda może spowodować znaczne uszkodzenia, nanieść wilgoć i spowodować gnicie i pleśń drewnianego ogrodzenia. Takie warunki mogą również powodować odbarwienie ogrodzenia.

Zawsze wybieraj drewniane ogrodzenia impregnowane ciśnieniowo i dbaj o to, aby je konserwować, aby uniknąć takich uszkodzeń.

Drewno jest podatne na wypaczenia, gnicie i ataki owadów

Drewno jest podatne na gnicie i ataki grzybów, dlatego należy wziąć to pod uwagę w przypadku ogrodzenia z drewna. Jednak przy odpowiedniej obróbce i konserwacji Twoje drewniane ogrodzenie powinno mimo wszystko służyć przez wiele lat.